יינות כשרים | יקב בוטיק פסגות
Language

יינות כשרים

כל אחד מכיר את המשקה האלכוהולי העשוי מיץ ענבים מותסס העונה לשם יין. למעשה, אותו משקה אלכוהולי הוא המשקה האלכוהולי הנפוץ ביותר בעולם ועשרות אלפי ליטרים ממנו נלגמים בכל שנה כמעט בכל נקודה על פני הגלובוס, עד שנוצרה סביבו תרבות שתייה ייחודית ומקצועית שאין דומה. אך, כמו בכל סוג משקה או מאכל, גם כאן, נכנס אל המשוואה […]

כל אחד מכיר את המשקה האלכוהולי העשוי מיץ ענבים מותסס העונה לשם יין. למעשה, אותו משקה אלכוהולי הוא המשקה האלכוהולי הנפוץ ביותר בעולם ועשרות אלפי ליטרים ממנו נלגמים בכל שנה כמעט בכל נקודה על פני הגלובוס, עד שנוצרה סביבו תרבות שתייה ייחודית ומקצועית שאין דומה.

אך, כמו בכל סוג משקה או מאכל, גם כאן, נכנס אל המשוואה גורם נוסף שהוא כמובן נושא הכשרות. רבים מאיתנו אינם יודעים זאת, אך חייבים להתקיים כמה וכמה תנאים על מנת שיין יוגדר כיין כשר ויותר לבעלי הדת היהודית ללגום ממנו ללא חשש של עבירה על מצוות שמירת הכשרות.

כשרות ביין?

פעולת בצירת הענבים, כתישתם, התססתם וביקבוק התוצר הסופי, הוא הליך זהה לחלוטין בכל אחד מהיקבים בעולם ומהווה את הליך יין המשקה מתחילתו ועד סופו. נכון, בהליך עצמו לא קיים הבדל כלל בין יקב המוגדר כיקב כשר לבין יקב שאינו כשר, אך ההבדל הוא בחומרים המוספים ליין עצמו בתהליך.

בשל זה וודאי עולה השאלה, אילו חומרים מוספים ליין? התשובה לשאלה פשוטה ולמעשה אינה צריכה להעלות אף חשש. היין כשלעצמו הוא מיץ ענבים מותסס וכדי לסייע ליין בתהליך התסיסה בדרך להפקת יין צלול ונעים לעין מוסיף היין חומרים נוספים כמו ג'לטין, חלבוני ביצים, דבק דגים וקאזין.

במרבית המקרים החומרים הם חומרים טבעיים שנושא הכשרות אינו נוגע בהם. אבל, כאשר אנו מדברים על יין שהוספו לו ג'לטין או קאזין, כשרותו מוטלת בספק. הסיבה לכך היא שקאזין וג'לטין הם חומרים אשר יכולים להיות מיוצרים גם מהחי ולעיתים בעל החיים ממנו הופק החומר אינו עולה עם תקנות הכשרות הנדרשות.

איך ניתן לדעת האם היין כשר?

בדומה לכל מוצר מזון אחר, כאשר אנו מדברים על נושא הכשרות עלינו לוודא כי על הבקבוק עצמו מופיעה חותמת כשרות מספקת ולא להסתמך על הבטחות. מעבר לכך חשוב לוודא כי כל יין שמוגש במסעדה כשרה או נמכר בחנות כשרה אכן כשר בהתאמה לרמת הכשרות הנדרשת.

אל לנו לחשוב כי כל יין שמיוצר בישראל הוא כשר וכל יין המיוצר בחול הוא נטול כשרות. שכן רבים מיצרני היין הגדולים בעולם מייצרים יינות כשרים המיועדים לקהל היהודי ברחבי העולם, הידוע כצרכן יין גדול בעיקר בטקסיו הדתיים בשגרת היום יום וכמובן בתקופת החגים לאורך השנה.

אנחנו, ביקב פסגות מזמינים אתכם להגיע אלינו לסיור יקבים שונה מכל מה שהכרתם עד היום. אצלנו ביקב תזכו בחוויה עוצמתית בתוך עולם היין הכוללת סיור ביקב וכמובן מפגש טעימות. בואו לטעום את היין המיוחד שלנו ולהגיע לפסגות חדשות. צרו איתנו קשר עוד היום.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן