מהיקב אל השולחן | יקב בוטיק פסגות
Language

מהיקב אל השולחן

תרבות היין בישראל הולכת איתנו עוד מתחילת הדרך. יין מלווה את עם ישראל מימי בראשית והוא חלק בלתי נפרד מכל המועדים והחגים שלנו. יין ישמח לבב אנוש ומאחר וזו מצווה להיות בשמחה, הוא מקבל מקום של כבוד בכל שולחן של ארוחה, שבת או חג. כעת עם תקופת החגים הממשמשת ובאה, הגיע הזמן לרענן את הידע […]

תרבות היין בישראל הולכת איתנו עוד מתחילת הדרך. יין מלווה את עם ישראל מימי בראשית והוא חלק בלתי נפרד מכל המועדים והחגים שלנו. יין ישמח לבב אנוש ומאחר וזו מצווה להיות בשמחה, הוא מקבל מקום של כבוד בכל שולחן של ארוחה, שבת או חג.

כעת עם תקופת החגים הממשמשת ובאה, הגיע הזמן לרענן את הידע ולהבטיח את השילוב המושלם של היין המשובח עם המנות המפנקות לארוחות החג הרבות שצפויות לנו.

מעבר לשתיה, יין מהווה חלק בלתי נפרד גם בבישול, והסוד הוא שיין לא חייב להיות יקר בשביל להיות איכותי טעים, צריך רק לדעת איך לבחור ואיך להתאים את היין לאווירה ולסוגי המזונות המוגשים.

בישול ביין ?

גם בבישול לאיכות היין יש חשיבות גבוהה, ויין איכותי יעשיר כל מנה באופן ניכר. במסגרת בישול ביין, כמעט תמיד יתבצע תהליך צמצום של היין, כלומר בישול שלו על אש קטנה, עד שהנוזלים מצטמצמים לכדי מרקחת סמיכה ועשירה בטעמים. כמובן שיין איכותי יעשיר את טעמי המנה כולה ויתרום רבות לתוצאה הסופית, כאשר את היין ניתן להוסיף כמעט לכל מנה ולכל סוגי המאכלים.

היין בבישול לא ישכר, כך שאין ממה לחשוש. במהלך הבישול האלכוהול מתנדף, ולאור העובדה שנפחו של היין מצטמצם במהלך הבישול ולעיתים יהיה צורך בכמויות יין גדולות, אל תחששו מפני בישום יתר של האורחים ומזגו ככל שנדרש.

טיפים לבישול ביין

  • ·         בכדי לבשל ביין אין צורך להשקיע ביין יקר מאד, אבל כדאי לדעת שיין באיכות ירודה פשוט לא יתרום למנה. גם אם אתם לא בקיאים לחלוטין בסוגי היינות השונים, היצמדו אל יקב בעל מוניטין, מה שיבטיח שכל בקבוק שתבחרו יהיה טוב.
  • ·         תטעמו את היין לפני תחילת הבישול. לפני שעושים שימוש ביין לבישול חשוב לוודא שהטעם והניחוח שלו טובים לכם.
  • ·         מתכונים שכוללים תוספת מים כמעט תמיד יתאימו גם ליין.
  • ·         כמו באוכל, גם בבישול יש מנות שונות שמתאימות לסוגים שונים של מזונות, כמו למשל בשר שהולך עם יין אדום ודגים שמוגשים עם יין לבן. יחד עם זאת, יש לא מעט מקרים של גמישות, כמו עוף ביין אדום או יין לבן בתבשילי ראגו.
  • ·         אף על פי שמקובל להגיש את אותו היין, גם לשתיה וגם בבישול, אין בעיה אמיתית אם היין שתגישו לאורחים יהיה רק בקירוב כמו היין שבו עשיתם שימוש בבישול.
  • ·         כלי הבישול המומלצים לבישול ביין הם כלים מנירוסטה

בישול ביין הוא מפנק, טעים ומהנה למדי, כשהחובבים כמובן יוכלו ליהנות גם משתית היין במהלך הבישול עצמו. יין הוא רכיב מיוחד בבישול וכאשר מדובר על יין ברמת איכות סבירה לפחות, הוא לבטח יעשיר וישבח כל מנה.

ובסימן יין, לחובבים, המלצה נחמדה לקראת החגים היא ליהנות מיין בטהרתו בעת סיור יקבים. סיורי יקב היא הזדמנות נהדרת לתור את הארץ וליהנות מחוויה מהנה במיוחד, שתכלול ביקור ביקב עצמו, היכרות עם היינות ואפילו טעימות.

יקב פסגות שנמצא מעט צפונית לירושלים הוא הזדמנות לבקר בשומרון, ליהנות מנוף עוצר נשימה ולהבטיח טיול מענג במיוחד.

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן