שיא עולמי למחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם על יין ישראלי | יקב בוטיק פסגות
Language

שיא עולמי למחיר הגבוה ביותר ששולם אי פעם על יין ישראלי

יין דאבל מגנום אֶדום ספיישל ריזרב 2009 של יקב פסגות נמכר במחיר שיא של 8000$ במכירה פומבית שהכנסותיה קודש לפעילות נשות ויצ"ו במיאמי

בסוף השבוע האחרון התקיים במיאמי, ארה"ב, 'פסטיבל האוכל והיין הכשר השני'. הכנסות הפסטיבל, הם קודש לפעילות נשות ויצ"ו בתחומים שונים. לפסטיבל הגיעו כאלף איש, רובם אנשי הקהילה היהודית במיאמי.

יקב פסגות הציג בפסטיבל יחד עם עוד 10 יקבים ישראלים את תוצרת היין המובחרת שלהם.  התגובות שקיבלו היינות של פסגות היו נלהבות ביותר. הזמנות ועיסקאות רבות נחתמו במקום.

אירוע הפתיחה של הפסטיבל היה ביום שלישיי, ארוחת גאלה אקסקלוסיבית ל90 מוזמנים בלבד.  על האוכל ניצח השף שגב משה שהוטס במיוחד לארוע, שביחד עם יעקב ברג, בעלי יקב פסגות, הרכיבו תפריט בו היין המתאים ביותר מלווה את 7 מנות השף. כרטיס הכניסה לארוחת הגאלה עמד על כ1000$, שנתרמו לפעילות נשות ויצ"ו מיאמי. בשיאו של הערב, לאחר הרצאה של יעקב ברג על עולם היין הישראלי, נערכה מכירה פומבית של יינות מובחרים מיקב פסגות, אשר בראשם בקבוק 3 ליטר (דאבל מגנום) אֶדום ספיישל ריזרב משנת 2009- שנמכר במחיר שיא ליין ישראלי אי פעם: 8000$ !!!

שני אנשים התחרו על רכישת הבקבוק, ובסופו של דבר הוחלט להעניק לשניהם, כל אחד רכש בקבוק במחיר שיא עולמי של  8,000$ לבקבוק.

את הבקבוק קנו מר וגב'  Mercedes and Manny  Ivcher ו Lawrence Friedman אשר ידועים בקהילת יהודי מיאמי כאנשי עסקים ואוהבי ישראל.

יעקב ברג, הבעלים של יקב פסגות מציין כי יקב פסגות נמצא בתנופה אדירה ופונה לשווקים חדשים בחו"ל. הנסיעה למיאמי היתה נסיעה עם הרבה ערכים- סיוע לנשות ויצו, ויחד עם זאת נסיעת עסקים שפתחה דלתות רבות לקהילה היהודית בארה"ב שמשוועת ליין טוב.

יקב פסגות הינו היקב היחיד בארץ המשלב ערכים, תנ"ך, נוף ויין. במקום מרכז מבקרים מרשים ומעניין המשלב הסבר על דרך ייצור היין מלפני 3000 שנה ועד היום, חוויה ייחודית לכל המשפחה, כולל משחק טריויה מעניין, הסבר על אזור מטה בנימין וכמובן גם טעימות יין וגבינות.

יקב פסגות הוקם בשנת 2003 ומאז גדל בהתמדה. בבציר 2012 הגיע ייצור הבקבוקים לכ-200,000 בקבוקים בשנה, כאשר למעלה מ- 60% מהם מיוצא לעשרות מדינות בעולם. כרמי היקב נטועים על טרסות גיר ציוריות בגובה 900 מטר מעל פני הים בישוב פסגות שבבנימין, תנאים המייצרים טרואר המצמיח פרי מרוכז ואיכותי.

כיום, מייצר יקב פסגות תשעה סוגיי יינות שונים: קברנה סובניון מכרם יחידני, קברנה סובניון פרת, שיראז, קבנורנה פראנק, מרלו, שארדונה ופסגות אדום 2011- יין הדגל של היקב. פסגות אדום הינו יין המורכב משילוב ייחודי של ענבי קברנה סוביניון, ענבי מרלו, ענבי קברנה פראנק וענבי פטיט וורדו. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות במשך 14 חודשים ומתאפיין בגוף מלא ועשיר עם תיבול עדין וניחוחות וניל המשתלבים עם טעמי פירות יער וצימוקים.

בשנת 2010 הקימה המועצה האזורית מטה בנימין את מרכז המבקרים נחלת בנימין – יקב פסגות.המרכז חושף בפני מבקריו את דרך ייצור היין ומעביר את מבקריו מסע בארץ התנ"ך וההיסטוריה של עם ישראל. היקב ומרכז המבקרים נמצאים בפסגת גבעה המשקיפה על נוף מרהיב של יישובי בנימין והרי אדום. במקום ניתן לערוך אירועים באווירה הקסומה מול הנוף הבראשיתי, כגון בר/בת מצווה, בריתות וחתונות. בקיץ המקום מכיל עד כ400 מקומות ובאירועי חורף עד ל200.

*בתמונה: יעקב ברג עם בני הזוג איבצ'ר שרכשו את הבקבוק

  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
  • שדה זה הינו למטרות אימות וצריך להישאר ללא שינויים.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן